A REVIEW OF ASV PREZIDENTA VēLēšANAS LIKMES, ASV PREZIDENTA VELESANAS LIKMES, ASV LIKMES, ASV TOTALIZATORI, ASV PREZIDENTS, DONALDS TRAMPS, KAMALA HARISA, KAMALA HARRIS, DONALD TRUMP, REPUBLIKāņI, DEMOKRāTI

A Review Of ASV prezidenta vēlēšanas likmes, ASV prezidenta velesanas likmes, asv likmes, asv totalizatori, asv prezidents, donalds tramps, kamala harisa, kamala harris, donald trump, republikāņi, demokrāti

A Review Of ASV prezidenta vēlēšanas likmes, ASV prezidenta velesanas likmes, asv likmes, asv totalizatori, asv prezidents, donalds tramps, kamala harisa, kamala harris, donald trump, republikāņi, demokrāti

Blog Article

2016. gadā bijusī valsts sekretāre Hilarija Klintone ieguva par trim miljoniem balsu vairāk nekā Donalds Tramps, taču viņas sāncensis ar nelielu balsu vairākumu guva uzvaru tā dēvētajos svārstīgajos štatos un tādējādi nodrošināja sev vairāk nekā minimāli nepieciešamās 270 balsis Elektoru kolēģijā.

Egļu pumpuru enerģijas dzēriens – studente Jelgavā izstrādā alternatīvu pārsaldinātajiem dzērieniem

Šobrīd ir divi acīmredzami vēlēšanu sacensības līderi - pašreizējais prezidents no Demokrātu partijas Džo Baidens un republikāņu līderis, bijušais prezidents Donalds Tramps.

Arvien straujāk tuvojas ASV prezidenta vēlēšanas, kas norisināsies jau šajā rudenī. Latvijas Ārpolitikas institūta direktora vietnieks, Rīgas Stradiņa universitātes lektors Mārtiņš Vargulis raidījumā “900 sekundes” vērtē, ka, salīdzinot ar iepriekšējām vēlēšanām pirms četriem gadiem, ASV vērojama vēl lielāka polarizēšanās sabiedrībā un politikā.

Tieši Džordžijā, Mičiganā, Ziemeļkarolīnā, Pensilvānijā- izvērtās lielākā cīņa. Pēc ātri saskaitītajām vēlēšanu dienas balsīm sākās pa pastu iesūtīto balsu skaitīšana. Tā nebija Trampam par labu.

Ramašvani tikpat kā nemaz nekritizē Trampu. Drīzāk tieši otrādi, cenšas uzsvērt savu mentālo tuvību ar viņu, ļaujot novērotājiem minēt, ka tieši viņš varētu kļūt viceprezidents abu tandēmā.

Savukārt Tramps bija nodrošinājis sev 214 elektoru balsis. Balsu skaitīšanas prelimināro rezulātu paziņošana ievilkās sešās pavalstīs - Aļcheck withā, Arizonā, Džordžijā, Nevadā, Pensilvānijā un Ziemeļkarolīnā. Pēc six. novembrī saskaitītajām balsīm Tramps bija vadībā Aļtalk toā un Ziemeļkarolīnā, kamēr Baidens Arizonā, Džordžijā, Pensilvānijā un Nevadā.

Kopumā valsts augstākās amatpersonas vēlēšanu procedure ilgst gandrīz divus gadus – sākot ar brīdi, kad atsevišķi kandidāti paziņo par savu vēlmi kandidēt uz ASV prezidenta amatu, līdz tam, kad tiek saskaitītas balsis un paziņots uzvarētājs.

"Katrai paaudzei ir brīdis, kad tai jāiestājas par demokrātiju. Jāiestājas par savām pamatbrīvībām. Domāju šis ir mūs [brīdis], tāpēc es kandidēju uz pārvēlēšanu Savienoto Valstu prezidenta amatā," mikroblogošanas vietnē "Twitter" norāda Baidens.

23. janvāris: kā otrais balsošanā iesaistās Ņūhempšīras štats, kur notiks gan republikāņu, gan demokrātu priekšvēlēšanas

Paradoksālā kārtā tas varētu veicināt lielāku aktivitāti prezidenta vēlēšanās, jo gan Baidena, gan click here Trampa pretinieki būs apņēmības pilni nepieļaut pretējās puses uzvaru.

Trampa īsā vēlēšanu nakts uzruna koncentrētā typeā vēlreiz spilgti atklāja pēdējo četru gadu lielākās problēmas- nespēju pieņemt realitāti, vēlamā par esošā uzdošanu un savu interešu nostādīšanu pār valsts interesēm.

Šī sistēma definēta 1787 .gadā pieņemtajā konstitūcijā, kas paredz prezidenta izraudzīšanu netiešās, vienā kārtā notiekošās vēlēšanās.

Raugoties no Latvijas drošības interesēm, ASV Republikāņu partija vēsturiski ir bijusi tā, kas bija stingrāk noskaņota pret PSRS un Krieviju, tādējādi vairāk gatava atbalstīt Baltijas valstis. Tādēļ arī ASV latvieši biežāk balsoja par republikāņu kandidātiem.

Report this page